GEMİ ADAMI HUKUKİ SORUNLARI

Gemi adamlarının, normal iş kanunu kapsamında çalışanlara göre çok farklı çalışma koşulları aynı zamanda çok farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Örneğin bir gemi adamının yabancı bir ülkede tutulması, tutuklanması, tedavi görmesi, ücretini alamaması nedeniyle yaşadığı sıkıntılar çok yönlü büyük sorunlardır.

Gemi adamlarının geçirdiği iş kazası, gemi adamının maluliyeti, yaralanması, ölmesi gibi durumlar da gemi adamının tazminat ve tahsili ve gemi adamının yararlanabileceği sigorta ( P&I – kulüp sigorta vb.) bakımından farklılık ve özellik arz etmektedir. Bazen gemi adamının kaza, maluliyet tazminatının alınması, tedavi belgelerinin yabancı bir ülkede olması nedeniyle bile çok zor olabilmekte ve zaman kaybına da sebep olabilmektedir.

Bu gibi konularda, özellikle gemi adamlarının yaralanması, ölüm – vefat hallerinde tazminatlarının alınması, gemi adami tazminat davalarının açılıp takip edilmesi  ve gemi adamının tazminatının tahsili gibi konularda destek alabilirsiniz.

Konuşmayı başlat
Bize WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.
Dinlenç & İspirli Hukuk Bürosu
Merhaba 👋

Buradan danışacağınız konunun aşağıdakilerden biri olduğundan emin olunuz. Bu konularda değilse cevap verilmeyecektir. Ücretsiz Danışmanlık bölümünden sorarsanız cevap verilebilir.

1. Trafik kazası tazminatı
2. İş kazası tazminatı
3. Boşanma ve mal rejimi davası
4. Gemi adamı hakları
5. Tanıma tenfiz yurt dışındaki boşanmalar
6. İddet ( bekleme ) süresi

Dinlenç İspirli Hukuk Bürosu