You are here:

Gemi Adamı

gemi-adami1

Gemi Adamı Bölümü Hakkında

Gerek yerli gerek yabancı firmalarda gemilerde çalışan personelin işçilik alacakları ve iş kazaları diğer işçi alacakları ve iş kazalarından farklılıklar arz etmektedir. Kimi zaman uluslararası bir iş takibi de gerekebilmektedir. Çok teknik konular olduğundan bu konularda yazımız fazla değildir. Gemi adamı hak kayıplarında desteğimiz hukuk platformlarında gerek dava gerekse anlaşma gibi yöntemlerle çalışmak şeklinde olmaktadır.

Avukatlık mesleğini korumak ve kollamakla mükellef, mesleğin önündeki sorunları aşmak ve mesleği geliştirmek görevi olan baroların, avukatlık mesleğinin tekelinde olan işleri yasaya aykırı şekilde faaliyet alanı olarak gösteren ve dolayısı ile yasal olmayan “hasar danışmanlık firmaları“ ile mücadelede gerek adliye bazında gerekse yeni bir mevzuatın oluşturulması bazında yetersiz kalması, üzerine düşeni yapmaması, aksine bu gayrı yasal firmalar karşısında avukatları “ reklam yasağı “ ile takibe alıp cezalandırması neticesinde meydanı yetkisiz, belgesiz, güvencesiz hasar danışmanlık firmalarına bırakması hem avukatlara hem de kaza mağduru vatandaşlara zarar vermektedir.

Böylece kaza mağduru vatandaşların, kaza ile ilgili tecrübeli, bilgili avukatlara ulaşmasına engel olunmaktadır.

Netice olarak ifade etmek isteriz ki sitemiz ve yazılarımız, avukatların meslek birliği baroların reklam yasağı vb. engellemeleri karşısında ancak bu kadar yapılabilmiştir.