All FAQs (Helpie FAQ)

Sample of All FAQs (Helpie FAQ)

SSS

 • Trafik kazasında hasarı kim karşılar?

  Trafik kazasında hasarın karşılanması genellikle kazaya sebep olandan ve onun kullandığı aracın sahibi ile kusurlu araç sahibinin trafik sigortası tarafından sağlanır. Bu durum, kazanın sorumlusu olan tarafın sigorta poliçesinden doğan yükümlülüklerle ilgilidir. Eğer trafik kazasında kusur sizde değilse ve diğer taraf kusurlu olarak tespit edilmişse, onların trafik sigortası, sizin maddi zararların ödenmesinden sorumlu olacaktır.

 • İstanbul’da trafik kazası hukuki işlemleri ne kadar sürer?

  İstanbul’daki trafik kazası hukuki süreçlerinin süresi, çeşitli faktörlere göre farklılık gösterebilir. Bu süreci etkileyen başlıca faktör kanaatimizce sürecin tecrübeli ve uzman bir kaza avukatı tarafından takip edilip edilmediğidir. Bunun yanında kazanın karmaşıklığı, kazaya karışan tarafların arasındaki uyuşmazlıklar, mahkeme takvimlerinin yoğunluğu, izlenecek yol ve taktikler süreye etkilidir.

 • Trafik kazası avukatı nasıl bulunur?

  En önemli husus kendilerine hasar firması ya da sigorta danışmanlık firması diyen ve Yasal olmayan şirketlerden ve bunların yönlendirdiği avukatlardan kaçınmaktır. iİyi bir trafik kazası avukatını bulmak biraz şans işidir. Avukatta arayacağınız özellikler, kaç yıldır bu işleri yaptığı, trafik kazası işlerinin dışında başka işler yapıp yapmadığı gibi özellikler olmalıdır. Bilgilerinizi ele geçirip telefonlarınızı Yasal olmayan yollardan kişisel bilgilerinizi öğrenip size ulaşan ve biz hasar firmasıyız, sigorta firmasıyız diyen ya da avukatız diyen kişilerle iş yapmanız sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzden, sizi arayanlarla değil; sizin arayıp bulduklarınızla iş yapmanız daha uygun olacaktır.

  Daha detaylı bilgi için İyi Avukat Nasıl Bulunur? içeriğimize de göz gezdirin.

 • Trafik kazasında kimin suçlu olduğu nasıl belirlenir?

  Trafik kazasında kusurun tespiti için çeşitli unsurlar dikkate alınır. Bu unsurlar arasında polis raporu yani kaza zaptı, güvenlik kameralarının kayıtları ve kazayla ilgili fotoğraflar, tanıkların ifadeleri, trafik kurallarına uyum, sigorta şirketlerinin değerlendirmeleri ve uzmanların yapacağı incelemeler yer alır. Bu detaylar, hukuki sürecin temelini oluşturur ve kazada kusurun belirlenmesinde kritik rol oynar. Trafik kaza tutanağının iptali diye bir dava yoktur.

  Daha detaylı bilgi almak için Kaza Tutanağı İptali yazımıza da göz gezdirin.

 • Trafik Kazası Avukatı Armağan Dinlenç hangi illerde hizmet vermektedir?

  Trafik Kazası Avukatı Armağan Dinlenç aşağıdaki illerde gerçekleşen bütün trafik kazalarına uzaktan ve profesyonel hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir:

 • Boşanma Avukatı Armağan Dinlenç İstanbul'da hangi bölgelerde hizmet vermektedir?

  Boşanma Avukatı Armağan Dinlenç İstanbul’da aşağıdaki bölgeler için boşanma davası konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir:

 • İş Kazası Avukatı Armağan Dinlenç hangi bölgelerde hizmet vermektedir?

  İş Kazası Avukatı Armağan Dinlenç İstanbul’da aşağıdaki bölgeler için iş kazası davası konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir:

 • Göçmen Avukatı Armağan Dinlenç hangi bölgelerde hizmet vermektedir?

  Göçmen Avukatı Armağan Dinlenç İstanbul’da aşağıdaki bölgeler için göç, sınırdışı ve deport davası konusunda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir: