Trafik Kazası

Trafik Kazalarında Avukat Uzman Desteği

Kaza ülkenin neresinde olmuş olursa olsun, daha önce tazminat almış olsanız dahi ( bazı şartlarda ) trafik kazasındaki yaralanmanızdan ya da ölümden ya da hasardan kaynaklı taleplerinizi İstanbul’ daki mahkemelerde ve Sigorta Tahkim Komisyonu’nda dava edebilirsiniz.

UZLAŞTIRMACI ARARSA DİKKAT

Trafik kazası mağdurlarının, sigorta şirketlerince mağdur edildiklerine, üstelik avukatları olan vatandaşların dahi mağdur edildiklerine sıkça rastlamaktayız.

Bu nedenle sigortadan tazminat almış bile olsa kaza mağdurlarının, ilgili yazılarımızı okumalarını ve aldılarsa asıl tazminat miktarlarını, almadılarsa haklarını, tazminat ve sigorta konularında bilgi ve tecrübe sahibi bir avukattan öğrenmelerini tavsiye ediyoruz.

Bir trafik kazası ya da iş kazası neticesinde yaralanan ya da yakınını ( desteğini ) kaybeden kaza mağdurunun yasal olarak ilk andan itibaren nelere dikkat etmesi ve nasıl bir yol izlemesi gerektiği ile ilgili vatandaşa yol gösteren yazılarımızı içermektedir.

Sitemizde ağırlık trafik kazalarından yana olmakla birlikte iş kazalarında da benzer prosedürler ve davalar söz konusudur. Elbette trafik kazaları ile iş kazaları arasında bazı farklılıklar ve farklı kanunlar da mevcuttur. Bu nedenle mağdur vatandaşlara hizmet verecek olan avukatların, her iki kaza türü arasındaki farkları bilmesi gerekmektedir.

Aracınızın kasko ve sair poliçeleri ile ilgili konulara da yer verilecektir.

Avukatlık mesleğini korumak ve kollamakla mükellef, mesleğin önündeki sorunları aşmak ve mesleği geliştirmek görevi olan baroların, avukatlık mesleğinin tekelinde olan işleri yasaya aykırı şekilde faaliyet alanı olarak gösteren ve dolayısı ile yasal olmayan “ hasar danışmanlık firmaları “ ile mücadelede gerek adliye bazında gerekse yeni bir mevzuatın oluşturulması bazında yetersiz kalması, üzerine düşeni yapmaması, aksine bu gayrı yasal firmalar karşısında avukatları “ reklam yasağı “ ile takibe alıp cezalandırması neticesinde meydanı yetkisiz, belgesiz, güvencesiz hasar danışmanlık firmalarına bırakması hem avukatlara hem de kaza mağduru vatandaşlara zarar vermektedir.

Böylece kaza mağduru vatandaşların, kaza ile ilgili tecrübeli, bilgili avukatlara ulaşmasına engel olunmaktadır.

Netice olarak ifade etmek isteriz ki sitemiz ve yazılarımız, avukatların meslek birliği baroların reklam yasağı vb. engellemeleri karşısında ancak bu kadar yapılabilmiştir.